Íme az OMSZ radarkép ahol kettő masszív zivatar is látszik.
Később ezek a zivatarok diszipillálódtak, feloszlottak. Azonban a gust front mentén újabb tornyok nőttek a magasba, végül a Balaton nyugati részére jutott ez a sors, hogy felette egy gengébb zivatarcella alakuljon ki. Az alacsonyan álló nap és az erősen párás levegő, illetve a kitakaró gomolytornyok lenyűgöző látványt alkottak.
A zivatarcellát jellemezte az erőteljes feláramlás. A torony kissé megdőlt dél felé, majd szétterült, üllő formát alkotva. A Balatonnal, Badacsonnyal lenyűgöző kompozíciót alkotott.
Egy teleobjektívvel készített felvétel az aranyló szélű, sötét gomolyfelhőkről. Látszik a párás levegőben, ahogyan a Tyndall sugarak követik a felhők vonalait.
Ahogyan a zivatar mozdult észak felé, úgy eltakarta a napot és a sugarak jól láthatóvá váltak a kontraszthatás miatt. (sok utómunkát amúgy nemlátni a képen, ez így jött ki a gépből)
A sugarak 90° hosszúak voltak. Még szerencse, hogy az ultranagylátó volt nálam. :)
A naplementét, jóbarátommal a fonyódi mólón néztük meg ahol ismét páratlan látvány fogadott minket. A légkör maradék energiája próbálkozott egy újabb zivatarral, de nemjött össze neki. A castellanusok egyszerűen feloszlottak. Tyndallsugarak azonban ismét voltak.
A Tyndallsugarak közelebbről nézve szintén látványosak voltak
Ezt a csütörtöki napot klasszikus, forró nyárias idő jellemezte 35°C-al. Éjjel sem lehetett fázni. Az égbolt estére kitisztult. A pára megmaradt. Csapadék természetesen nem hullott.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése
Megjegyzés: Megjegyzéseket csak a blog tagjai írhatnak a blogba.